اخبار مهم ارز دیجیتال و رمز ارز | بهترین اخبار ارز دیجیتال و بیت کوین

کاهش قیمت بیت کوین؛ بیانیه فدرال رزرو بر رمزارزها چه تاثیری گذاشت؟

قیمت بیت کوین پس از بیانیه صادر شده از سوی یکی از اعضای فدرال رزرو آمریکا، با اندکی کاهش به ۴۵٬۰۰۰ دلار رسید. سایر رمزارزها نیز با مقداری کاهش قیمت مواجه شدند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، اواخر روز سه‌شنبه پس از آنکه لائل برینارد (Lael Brainard) عضو شورای حکام فدرال رزرو گفت بانک مرکزی می‌تواند با سرعت بیشتری به کاهش میزان ترازنامه مالی خود بپردازد، قیمت بیت کوین دستخوش نوسان اندکی شد.

برینارد در این خصوص گفت:

کمیته بازار آزاد فدرال از طریق دوره‌های افزایش نرخ بهره و کاهش سریع ترازنامه مالی پس از نشست ماه می، سیاست سختگیرانه مالی خود را ادامه خواهد داد. 

پس از بیانیه برینارد، قیمت بیت کوین ۳٪ کاهش یافت اما در روز معاملاتی نیویورک، این کاهش قیمت متوقف شد و قیمت این رمزارز در محدوده ۴۵٬۲۰۰ دلار به ثبات رسید.

رویکرد شدیدتر در خصوص سیاست‌های مالی باعث ایجاد هیاهو در بازار شده است، به طوری که سرمایه‌گذاران، حضور خود در بازار دارایی‌های احتکاری و پر ریسک را کاهش داده‌اند. شاخص بورس نیز کاهش یافته است، در حالی که نرخ سود ۱۰ ساله خزانه‌داری به بالاترین سطح خود از ماه می ۲۰۱۹ تاکنون رسیده است.

در بازار رمزارز، طی ۲۴ ساعت اخیر و پس از بیانیه توییتر در خصوص پیوستن ایلان ماسک مدیرعامل تسلا به هیات مدیره توییتر، قیمت دوج کوین تا ۱۷٪ افزایش یافت. در این بین، قیمت شیبا اینو نیز ۴٪ رشد داشت، اما قیمت WAVES با ۱۳٪ کاهش همراه بود و قیمت بیت کوین نیز تقریبا بدون نوسان به فعالیت خود ادامه داد. دلیل کاهش قیمت WAVES را در اینجا می‌توانید مطالعه کنید.

منبع

چرا نباید 135000 دلار در بیت کوین، انویدیا و تسلا سرمایه گذاری کنید؟

عملکرد گذشته تضمینی برای نتایج آینده نیست و در واقع، من بر ضد تکرار تاریخ شرط می بندم.

افشای احمقانه: من زمان زیادی را در توییتر می گذرانم - احتمالاً زمان زیادی را در توییتر می گذرانم - اما حتی یک عادت بد نیز مزایای جانبی دارد. مورد مثال: هنگامی که زوبی رپر هفته گذشته از طرفداران خود برای سرمایه گذاری درخواست کرد، توییت او دقیقاً متوجه من شد.


بیش از 7000 پاسخی که در پاسخ به این سوال معصومانه ارائه شد، جالب‌تر بود. یکی از محبوب‌ترین این پاسخ‌ها به‌عنوان مدلی از تنوع و به‌طور بالقوه، از نشاط غیرمنطقی نیز توجه من را به خود جلب کرد.

https://twitter.com/ZubyMusic/status/1504503517586898949?s=20&t=7q5f2N0tQMAcdqHry5xJnw

اعتبار بخشیدن به جایی که اعتبار وجود دارد: این مجموعه که توسط سرمایه گذار ارزهای دیجیتال تانزانیایی سیرجف دنیس پیشنهاد شده است، شامل ده ایده خوب است (اگر نه لزوماً ده ها ایده خوب ). بنابراین، حداقل سطحی از تنوع را برای به حداقل رساندن ضررهای احتمالی ناشی از هر سرمایه گذاری ارائه می دهد.

از سوی دیگر، هشت مورد از این پیشنهادات - به طور کامل دو سوم از نمونه کارها - به یک طبقه دارایی مشکوک از ارزهای دیجیتال اختصاص داده شده است. و اگر با دقت بشمارید، ممکن است متوجه شوید که سه ایده برتر سرمایه‌گذاری سیرجف بیش از نیمی از 250000 دلار فرضی او (یعنی 135000 دلار) را در بین سه موقعیت اختصاص می‌دهند: بیت کوین ( BTC -0.54٪ ) ، تسلا ( TSLA 0.65٪ ) . و Nvidia ( NVDA -2.10٪ ) .  

و من تعجب می کنم: آیا این عاقلانه است؟


چرا ممکن است عاقلانه نباشد

اکنون، من مطمئناً جذابیت را درک می کنم - هم برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به طور کلی و هم برای سرمایه گذاری در بیت کوین به طور خاص. طی چند سال گذشته، کریپتو سودهای قابل توجهی را در دوره‌های زمانی بسیار کوتاه برای بسیاری از سرمایه‌گذارانی که در سراسر این همه‌گیری با رایانه‌های شخصی خود در خانه معامله می‌کنند، فراهم کرده است. خود بیت کوین، پدربزرگ ارزهای دیجیتال، از پایین ترین سطح 6000 دلار به بالاترین حد شمال 65000 دلار رسیده است. البته برخی از این سودها را پس داده است، اما هنوز هم اخیراً نزدیک به 44000 دلار مشاهده شد که منجر به سود دو ساله نزدیک به 650٪ شد.

خوب!

بنابراین بله، وقتی به سرمایه گذاری هایی با پتانسیل سود قوی فکر می کنم، می توانم متوجه شوم که چرا بیت کوین، انویدیا و تسلا ممکن است به ذهنم خطور کند. همانطور که مشاوران سرمایه گذاری مدام به ما می گویند، مشکل این است که "عملکرد گذشته تضمینی برای نتایج آینده نیست."


بیت کوین

برای مثال، امروزه سرمایه گذاران بیت کوین، که امیدوارند همان سودی را که سرمایه گذاران بیت کوین دو سال پیش به دست آورده بودند، به دست آورند، شرط بندی می کنند که تا اول آوریل 2024، ارزش یک بیت کوین تقریباً 330000 دلار خواهد بود. در آن نقطه، تمام بیت کوین های جهان، روی هم، حدود 6.3 تریلیون دلار ارزش خواهند داشت.    

این تقریباً 15 از ارزش کل همه ارزهای موجود در جهان امروز است - و سه برابر بیشتر از حجم کل دلارهای ایالات متحده که در حال حاضر در سراسر جهان در گردش است. من نمی گویم غیرممکن است، اما برای یک "ارز" که اکثر مردم هرگز در زندگی واقعی از آن استفاده نکرده اند، فکر می کنم کمی بعید است .    


Nvidia

سرمایه گذاران انویدیا نیز مشکل مشابهی دارند . برخلاف بیت کوین، سهام انویدیا نشان دهنده مالکیت کسب و کاری است که در حال رشد است - نه، شکوفا می شود - و هر روز ارزش بیشتری ایجاد می کند. به این ترتیب، من سرمایه گذاری در انویدیا را برتر از سرمایه گذاری در بیت کوین می دانم.

همانطور که گفته شد، هنوز امکان پرداخت اضافی برای Nvidia وجود دارد. در نظر گرفتن:

در ارزیابی‌های فعلی، ارزش سهام انویدیا در حدود 694 میلیارد دلار است که 71 برابر 9.8 میلیارد دلار سود سال گذشته است. با این حال، تحلیلگرانی که سهام را به خوبی می شناسند، پیش بینی می کنند که طی پنج سال آینده، انویدیا درآمد سالانه خود را تنها 21 درصد افزایش دهد که نسبت قیمت به سود سهام انویدیا به 3.4 می رسد.

معمولاً، سرمایه گذاران ارزش نسبت P/E 1.0 یا کمتر را ارزان و نسبت P/E بیش از 2.0 را گران می دانند. باز هم نمی گویم غیرممکن است که انویدیا مانند دو سال گذشته 330 درصد رشد کند. با این حال، اگر این اتفاق بیفتد، در حالی که درآمد تنها 21 درصد در سال رشد می‌کرد، به این معنی است که طی دو سال آینده، Nvidia دارای ارزش بازاری نزدیک به 3 تریلیون دلار در مقابل درآمد خالص تنها 14.3 میلیارد دلار خواهد بود. این نسبت P/E 210 برابر است و -- اگر دوست دارید مرا دیوانه خطاب کنید -- من به نوعی شک دارم که سرمایه گذاران حاضر به پرداخت چنین قیمتی برای Nvidia باشند.

منبع

بررسی دلایل افت قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲

در این مطلب نگاهی به روند قیمت بیت کوین و آلتکوین‌ها در ماه‌های اخیر خواهیم انداخت و عوامل تاثیرگذار روی آن‌ها را بررسی می‌کنیم لطفا با ما همراه باشید.

بیت کوینبیت کوین از آغاز سال ۲۰۲۲ تا به امروز روند نزولی داشته و از ۴۷ هزار دلار، به ۳۸ هزار و بعضا زیر ۳۵ هزار دلار نیز رسیده است. البته این افت قیمتی تنها مختص اولین رمزارز جهان نمی‌شود و تمام بازار کریپتو دچار ریزش شده که به گمان برخی از کارشناسان ممکن است نشانه‌ای از زمستان کریپتویی باشد. در این گزارش نگاهی به روند قیمت بیت کوین و آلتکوین‌ها در ماه‌های اخیر خواهیم انداخت و عوامل تاثیرگذار روی آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

چه آینده‌ای در انتظار بیت کوین است؟

با توجه به تحلیل‌های انجام شده، قیمت بیت کوین اخیرا همبستگی شدیدی با دارایی‌هایی نظیر سهام، اوراق پربازده و غیره داشته است. به‌طور مثال طی چند ماه اخیر ضریب همبستگی قیمت بیت کوین با شاخص NDX که نشان‌دهنده وضعیت قیمت سهام ۱۰۰ شرکت برتر است، در حدود ۰.۸۰ محاسبه شده که همبستگی بالایی است. روند مثبت شرکت‌های بورسی آمریکا و تحلیل‌های تکنیکال نشان می‌دهد که اگر بیت کوین بتواند سطوح مقاومتی ۳۸ هزار و ۳۹ هزار دلار را رد کند، می‌توان به قیمت‌های بالای ۴۰ هزار دلار امیدوار بود.

از طرف دیگر باید منتظر نتیجه و سرانجام جنگ روسیه و اوکراین نیز بود. بسیاری از افراد بیت کوین را با طلا مقایسه می‌کنند و انتظار دارند که بیت کوین نیز رفتاری مشابه طلا داشته باشد، درصورتی که اینگونه نبوده است. باید دید نگرش سرمایه‌گذاران و کاربرد ارزهای دیجیتال در مواردی مانند جنگ، چه تصویری از آن‌ها در ذهن افراد می‌سازند.چرا بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ نزولی شد؟

یکی از دلایلی اصلی که بازار ارزهای دیجیتال وارد فاز نزولی شد، اصلاح قیمت بعد از رشد این بازار در سال ۲۰۲۱ است. در اواسط ماه ژانویه، ارزش کل بازار رمز ارزها به زیر ۲ تریلیون سقوط کرد که برخی از فعالان بازار این را به‌عنوان  قلمداد می‌کنند. برخلاف انتظار، بیت کوین نتوانست در سال ۲۰۲۱ از ۶۸٬۰۰۰ دلار بالاتر برود و با ریزشی که داشت باعث زیان سرمایه‌گذاران بزرگی شد.

به گزارش میهن بلاکچین، پیتر برنت در توییتر خود اعلام کرده است که این امکان وجود دارد اصلاح قیمت بیت کوین طولانی شود. این تحلیل‌گر مطرح معتقد است برای اینکه بیت کوین سقف قیمتی جدیدی ثبت کند، نیاز به زمان دارد و سرمایه‌گذاران نباید انتظار داشته باشند که به سرعت به سودهای نجومی برسند. 

منبع

بررسی روند نزولی قیمت بیت کوین در هفته گذشته؛ قیمت طلای دیجیتال به کدام سمت می‌رود؟

قیمت بیت کوین که در سال گذشته به اوج خود در رسید در ماه‌های اخیر به‌دلیل سرکوب‌های نظارتی، ممنوعیت در چین و روسیه و نگرانی‌ها درباره افزایش نرخ بهره فدرال رزرو افت و خیز فراوانی را تجربه کرد.

در این میان درگیری‌ها در اوکراین، بازارهای مالی را تحت تاثیر خود قرار داده‌اند و بازار رمزارز نیز نوسانات ناپایداری را تجربه می‌کند. تهاجم روسیه به اوکراین در دو هفته گذاشته بازارهای سهام را متضرر کرده و قیمت بزرگترین ارز دیجیتال از هفته اول اسفند تا امروز ۱۸ درصد کاهش یافته است. 

قیمت بیت کوین در شروع ماه فوریه ۲۰۲۲ در حال تجربه یک اصلاح کوچک بود. اما تنش‌های ژئوپلتیک روسیه که سومین مقر بزرگ استخراج کریپتو در جهان است و اکنون اعلام جنگ با اوکراین، فشارهای بسیاری را به بازارهای مالی از جمله کریپتو وارد کرده است. از طرفی برخی از تحلیلگران معتقدند که پذیرش هر چه بیشتر رمزارزها، پیروی بازار کریپتو از بازار سهام را به‌دنبال خواهد داشت و کاهش قیمت‌ها در شروع سال میلادی جدید به نوساناتی که اکنون شاهد آن هستیم منجر خواهید شد. در ادامه به بررسی روند نزولی قیمت بیت کوین در هفته‌ای که گذشت می‌پردازیم.

پس از تهاجم روسیه به اوکراین در اواخر فوریه، قیمت بیت کوین زیر ۳۵,۰۰۰ دلار رسید و سپس روز دوشنبه ۲ مارس بالای ۴۰,۰۰۰ دلار معامله شد و تمام هفته تا جمعه بعد‌ازظهر در این سطح باقی ماند. 

کاهش قیمت بیت کوین در هفته اخیر در بحبوحه تورم ادامه دارد. همچنین بسیاری این ماه را بدترین ماه بازار سهام از ماه مارس ۲۰۲۰ نامیده‌اند. از سوی دیگر سیگنال‌های مداوم نشان می‌دهد که فدرال رزرو در نشست بعدی خود در ماه مارس در تلاش برای مقابله با تورم، افزایش نرخ بهره را آغاز خواهد کرد. 

در همین حین، مقامات دولتی ایالات متحده همچنان علاقه خود را به تصویب مقررات بازدارنده و مداخله در بازار رمزارز نشان می‌دهند. از جمله آن می‌توان به امکان ایجاد یک ارز دیجیتال دولتی اشاره کرد. قیمت اتریوم نیز در هفته اخیر از الگویی مشابه بیت کوین پیروی کرده و عمدتا نزولی بوده است. 

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم‌های ۱ و ۴ ساعته و روزانه

بیت کوین در ناحیه مهم ۴۵،۴۰۰ دلاری شاهد جدال سخت خریداران و فروشندگان است. فروشندگان سعی کردند تا قیمت را از این ناحیه پایین‌تر ببرند اما خریداران هنوز موضع خود را حفظ کرده‌اند که نشان می‌دهد سعی در تبدیل این ناحیه به یک سطح حمایتی دارند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ناحیه ۴۴،۳۳۳ دلاری و همچنین شاخص قدرت نسبی مثبت بیت کوین نشان می‌دهد که در مسیر به سمت بالا کمترین مقاومت وجود دارد و سطح مهمی که باید در نظر گرفته شود میانگین متحرک ۲۰۰ روزه واقع در محدوده ۴۸،۲۷۶ دلار است.


نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم روزانه

در صورتی که خریداران موفق شوند قیمت را از این سطح بالاتر ببرند، مومنتوم شدت بیشتری خواهد گرفت. پس از آن رالی قیمتی ممکن است با مقاومت جزئی در ۵۰،۰۰۰ دلار مواجه شود، اما در صورت عبور از این سطح، احتمالا تا ۵۲،۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

در سمت مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت پیش‌رو کاهش یابد، فروشندگان دوباره تلاش می‌کنند تا بیت کوین را به زیر ۴۵،۴۰۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سوق دهند. در صورت تحقق این مهم احتمالا شاهد کاهش قیمت بیت کوین تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۴۱،۶۱۵ دلار خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال ۵ رمز ارز با پتانسیل افزایش قیمت در این هفته؛ [میهن بلاکچین]

در چند روز اخیر بیت کوین بخشی از سود چند وقت گذشته خود را از دست داده است. با این حال، داده‌های درون زنجیره‌ای خبر از انباشت رمز ارز BTC توسط نهنگ‌ها و افزایش فعالیت آنها می‌دهند چراکه این دسته از سرمایه‌گذاران نسبت به چشم‌انداز طولانی مدت قیمت بیت کوین خوش بین هستند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، در سمت دیگر، ویلی وو، تحلیلگر مطرح معتقد است اگر بنا به کاهش قیمت بیت کوین باشد، سطح ۳۳۰۰۰ دلاری کف قیمت خواهد بود. تحلیلگر دیگری با نام کردیبل کریپتو نیز معتقد است احتمال سقوط بیت کوین به زیر ۳۰۰۰۰ دلار بسیار ضعیف است. باید به این نکته نیز دقت داشت که حجم معاملات در بازار رمز ارزها به نسبت ارزش بازار آنها در مقایسه با سال گذشته بسیار کمتر شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید این گزارش را مطالعه کنید.

کریس کویپر، مدیر تحقیقات شرکت فیدیلیتی معتقد است ریسک کاهش قیمت بیت کوین در مقایسه با سایر دارایی‌های دیجیتال بسیار کم است و در صورتی که بتواند از حیث ذخیره ارزش جایگزین طلا شود، احتمالا به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. آیا بیت کوین و آلت کوین‌ها اصلاح قیمت چند روز اخیر خود را جبران خواهند کرد؟ آیا می‌دانید بلاکچین چیست؟

قیمت بیت کوین در عبور از مقاومت ۴۵٬۴۵۶ دلاری ناتوان ظاهر شد اما نیمه پر لیوان این است که خریداران نگذاشتند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۴۱٬۳۸۳ دلار کاهش پیدا کند.

ادامه خبر در سایت میهن بلاکچین👇

جریان ریزش قیمت بیت کوین تا ۸،۲۰۰ دلار چه بود؟

قیمت بیت کوین در روز پنجشنبه در پلتفرم آمریکایی صرافی بایننس تا ۸،۲۰۰ دلار سقوط کرد. به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بلاک کریپتو قیمت بیت کوین ساعاتی قبل در بخش آمریکایی صرافی بایننس (Binance.us) تا قیمت ۸،۲۰۰ دلار سقوط کرد. این سقوط ۸۸٪ قیمت، در چند ثانیه و تنها در همین پلتفرم اتفاق افتاده است. این در حالی است که در همان لحظه قیمت ارز دیجیتال در سایر صرافی‌ها قیمت بیت کوین تنها تا ۶۴،۲۰۰ دلار پایین آمده بود.

قیمت بیت کوین قیمت ارز دیجیتال

بیت کوین

بیت کوین نوعی پول دیجیتال است. اما بر خلاف پول‌های رایجی مانند ریال، دلار، یورو و… که هر روز استفاده می‌کنیم و توسط بانک‌های مرکزی کنترل می‌شوند، بیت کوین تحت کنترل هیچ بانکی نیست. در عوض، از آنجایی که همه چیز در بیت کوین دیجیتالی و کامپیوتری است، این رمزارز برتر توسط هزاران کامپیوتر در سراسر جهان اداره می‌شود و شبکه آن به لطف کاربرانی که در شبکه هستند، در حال فعالیت است. افرادی که در شبکه بیت کوین فعالیت می‌کنند نیز توسط فرد یا نهاد خاصی انتخاب نمی‌شوند و تصمیم برای فعالیت در این شبکه، کاملا داوطلبانه و اختیاری است.

قیمت بیت کوین قیمت ارز دیجیتال قیمت دوج کوین

تحلیل قیمت بیت کوین؛ سطوح مقاومتی و حمایتی در چه نواحی قرار دارند؟

س از رالی قیمتی بیت کوین در روز جمعه اکنون وضعیت پیش روی پادشاه ارزهای دیجیتال مبهم به نظر می‌رسد. این در حالی است که بیش از هر زمان دیگری بیت کوین با سهام شرکت‌های حوزه تکنولوژی بازار نزدک همبستگی قیمتی پیدا کرده است. در این میان شناخت سطوح حمایتی و مقاومتی پیش روی بیت کوین می‌تواند در تحلیل وضعیت بازار بسیار راهگشا باشد.

گوگل نیوز

تصفیه هوا شمیم

تصفیه هوا، عملکرد سیستم‌ها و تجهیزات مربوط به آن در سال‌های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته است. دلیل این اقبال به تصفیه و پالایش هوا و لوازم مربوطه را می‌توان بالا رفتن روزافزون آلاینده‌های محیطی و بیماری‌ها و مشکلات ناشی از آنها دانست.

تصفیه هوا دستگاه تصفیه هوا